Jak cestování karavanem ovlivňuje vztahy

13.2. 2019Naďa Tumpachová2828x

Aneb jak jsem potkala svého muže a jak jsme spolu začali cestovat karavanem.

Na Valentýna jsme s mým mužem oslavili výročí. Jsou to 3 roky, co jsme spolu a máme krásný harmonický vztah.
A ráda bych se s vámi podělila o to, jak cestování karavanem ovlivňuje vztahy.

My trávíme na cestách obvykle půl roku a půl roku jsme doma. Tuto sezónu jsme se rozhodli zůstat na cestách i přes zimu a prodloužit si cestování až skoro na jeden rok.

V přístavním městečku v Portugalsku na naší první cestě (2016)

V přístavním městečku v Portugalsku na naší první cestě (2016)

JAK JSME SE POTKALI

Potkali jsme se před 3 lety na 3 denním semináři o pouštění starých věcí a vztahů. Oba dva jsme byli čerstvě po rozchodu a přišli si to tam řešit.
Byli jsme spolu celé 3 dny a on byl vlastně prvním mužem, spolu s jeho kamarádem, kdo se mi přestavoval.

Každý si tam řešil svoje, až poslední den po puštění všeho, kdy jsem v tu chvíli vůbec nic nečekala, tak mezi námi přeskočila jiskra.

Po rituálu znovuzrození jsme měli udělat páry a předat si navzájem růže a přitom se dlouze dívat do očí. Pohlédla jsem mu hluboko do jeho studánkově modrých očí a uviděla jeho překrásnou čistou duši a pod jeho zjihlým pohledem jsem úplně pookřála. A bylo to.
Naše srdce se spojila a pak i naše těla ve volném tanci, který následoval. Od té doby jsme se od sebe nemohli odtrhnout.

Začali jsme se navštěvovat a já mu řekla o mém snu. O tom, že chci cestovat a žít život na cestách. Nejlépe karavanem.
To jsem tehdy ještě netušila, že on už si malý karavan pořídil. Miloval jezdit na festivaly a to ho dovedlo k tomu si karavan pořídit.

V býčí aréně v Granadě, Španělsko (2016)

PRVNÍ CESTY SPOLU

A tak jsme se spolu vydali na první malé výlety. Nejprve na víkendový festival v přírodě, pak na delší festivaly. Poté na 2 týdny dobrovolničit do eko vesničky na Slovensku. A pak jsme se spolu vydali do Španělska na festival a spojili to i s cestováním.
Nakonec se nám cesta protáhla na 4 měsíce a projezdili jsme křížem krážem celé Španělsko a Portugalsko a jih Francie.

Po návratu a vyzkoušení spolu žít v malém prostoru v karavanu, jsme se rozhodli spolu bydlet.
A tak když nejsme zrovna na cestách, tak společně bydlíme v malé ale útulné podkrovní garsonce, kterou jsme si hezky zařídili. A je nám tam spolu dobře. Bohatě nám to stačí a rádi žijeme spolu v jedné místnosti.

U přehrady v Portugalsku (2016)

SPOLU NA CESTÁCH

A jak to vypadá, když jsme spolu na cestách? A jak to ovlivňuje náš vztah?

Jaké to je spolu cestovat a žít na malém prostoru?

Když jsme 24h stále spolu a
na malém místě?

Kdysi jsem četla článek, který polemizoval o vztazích a o tom, kam směřujeme energii a jak trávíme čas a s kým.

  • Varianta 1
    První variantou je, když pár či rodina tráví čas spolu a jejich energie jde dovnitř do rodinného kruhu či vztahu a vztah se tím utužuje a je vyživován. Touto fází nejčastěji procházíme v období zamilovanosti.
  • Varianta 2
    Další variantou je např. když je žena sama doma s dítětem a muž pracuje. Energie ženy a dítěte je směrem do rodiny, ale muž má směrovanou energii směrem ven od vztahu.
  • Varianta 3
    Třetím typem je, když muž i žena pracují a dítě chodí do školy, to pak energie všech členů rodiny směřuje ven. Každý má svůj svět, své zájmy a přátele a členové rodiny se navzájem odcizují. Víceméně spolu už jen bydlí.

My díky cestování karavanem patříme do první skupiny:)
Jsme hodně spolu. Opravdu trávíme skoro veškerý čas spolu. Tím jsme si stále hodně blízcí a máme krásný vztah jako na začátku.

A ještě to upevňují SPOLEČNÉ ZÁŽITKY na cestách. Máme za ty 3 roky spolu už tolik zážitků. Tolik krásného jsme spolu zažili.

Na hradě Carcasonne v jižní Francii (2016)

Na hradě Carcasonne v jižní Francii (2016)

Na hradě Carcasonne v jižní Francii (2016)

Bydlíme opravdu spolu na malém prostoru, ale nijak nás to neomezuje. Jak už jsem psala, jsme hodně venku. A i vevnitř si každý můžeme dělat to, co zrovna chceme. Já si třeba zalezu do postele s knížkou a můj muž něco kutí a opravuje na autě.

Máme ve vztahu také hodně SVOBODY, takže když si chce můj muž zajet třeba na výlet na kole a mě se nechce, tak si zajede sám. A já si dělám to, co se mi zrovna chce. Takto se dá vyřešit i ponorka. Vlastně mám tyto chvíle i moc ráda, uděláme si každý čas na sebe a pak se na sebe zase těšíme.

Na jedné z mnoha pláží v Bretani, Francie (2017)

Další věcí je VZÁJEMNÁ POMOC. Ono se to nezdá, ale bydlení v karavanu je o vzájemné pomoci.

Trochu mi to připomíná, jak lidi žili kdysi v chalupách, když si museli vzájemně pomáhat a ta láska pak vypadala jinak.

Spousty věcí děláme oba dva jako např. vaření a úklid, tam se střídáme. Ale pak jsou činnosti, kde se specializujeme. Např. můj muž řeší opravy auta a různé technické vychytávky jako rozvod elektřiny a taky tahá těžké věci jako kanystry s vodou.

Jsem moc ráda, že ho mám a že toto nemusím řešit sama. Já se zase starám o útulnost, o praní i zašití prádla a další věci. Prostě se vzájemně doplňujeme.
Ono se to nezdá, ale někdy je práce kolem karavanu dost (prostě jako o domácnost a auto) a je dobré, když jste sehraný tým.

U moře přes zimu na jihu Španělska (2018)

Takže díky společnému cestování karavanem můžete zjistit v celkem krátké době, jak se vám spolu bude žít, jak si budete vyhovovat a být si vzájemně oporou.
Takové žití vztah opravdu utuží.

Teď to asi zní úplně idylicky až pohádkově. Asi vypadáme jako perfektní páreček.
Neříkám ale, že se někdy nepohádáme či si nelezeme na nervy. I takové dny přicházejí, ale je jich málo. A stávají se spíše kořením vztahu.

Můžu ale s jistotou říci: Že jsme stále spolu a přesto svobodní. A také že jsme spolu takto moc šťastní.

PS: Láká vás také vydat se na cesty karavanem, ať v páru či sami, ale nevíte, jak na to? S tímto vám pomůže KOMPLETNÍ PRŮVODCE NA CESTÁCH S KARAVANEM, kde naleznete vše, co potřebujete vědět k cestování s karavanem a to včetně osobních tipů a vychytávek, díky kterým jsme mohli takto cestovat celý rok, stálo nás to minimum a k tomu jsme byli plně soběstační.

Pokud jsem vás inspirovala někam vyjet, tak aby se vám dobře balilo na cesty, tak jsem pro vás nově připravila  SEZNAM NA CESTY S KARAVANEM, který vám pomůže sbalit se snadno a rychle bez toho, aniž byste na něco zapomněli. Najdete v něm nejen osobní věci jako oblečení a kosmetiku, ale také celé vybavení karavanu včetně kuchyňského vybavení.

Jsem holka z karavanu, která miluje život na cestách. Ráda svým životem inspiruji druhé, aby našli odvahu cestovat nejen karavanem a splnili si své cestovatelské sny. Můj příběh si můžete přečíst ZDE.
Jsem autorka příručky zdarma JAK SE VYDAT NA CESTY UŽ TEĎ aneb Najděte svůj styl cestování, kde se můžete inspirovat 10 druhy cestovatelů, různými typy karavanů i dalšími možnostmi, jak vycestovat i bez karavanu.
Jsem autorkou ebooku KOMPLETNÍ PRŮVODCE NA CESTÁCH S KARAVANEM, kde naleznete vše, co potřebujete vědět k cestování karavanem. V průvodci shrnuji tři roky mých zkušeností na cestách karavanem.
Také jsem sestavila SEZNAM NA CESTY S KARAVANEM, aby se vám dobře balilo a na nic jste nezapomněli.
Komentáře